Povrchové úpravy

Nabízíme stěnové obklady a ozdobné malby včetně okrasných prvků.

          

Druhy ozdobných maleb a prvků:

 

           Sádrové lišty -

           nalepená sádrová lišta se automaticky stává součástí místnosti, nepraská ve spojích a po slepení dvou kusů k sobě se z nich stává jedna lišta. Sádrové lišty jsou velmi kvalitní a je veliká škála druhů.

 

            Plátkové zlato

            je to mnohem kvalitnější zlacení, jak lišt tak i stěn, než jakékoli zlaté barvy, je důležité po aplikaci zlata přetřít ho šelakem kvůli konzervaci před oxidací. Vyrábí se v různých barvách. Plátkové zlato po přešelakování zůstává barevně stále.

           

            Benátské štuky

            vyznačují se mramorovým efektem a je možné je aplikovat i do vlhkého prostředí jako jsou bazény a koupelny. Není to barva, jsou to tmely na vápenné bázi, které se po aplikaci voskují a díky tomu jsou velmi lesklé a odolné vodě a vlhkosti.

 

            Marmorin –

            je to stejné jako u benátských štuků, jen s tím rozdílem, že se provádí na půl matný a můžou se použít i do exteriéru. Je možné i přidat směs slídy a dosáhnout efektu kamene.

 

            Travertin –

            Imitace starých travertinových bloků. Při aplikaci se slídovým voskem je možné dosáhnout dokonalé imitace a pravosti. Tento materiál, který dodává naše firma, je možné použít i do exteriéru a po dodržení všech technologických postupů je výrobcem garantovaná záruka v exteriéru 10   let.

 

            Fresky

            dokonalé dosažení vzorů podle starých mistrů. Od starého Egypta, Řecka, baroka, renesance až po moderní motivy. Je možné i vyrobit fresky dle vlastních fotografií. Fresky velmi decentně zkrášlují místnosti.

 

            Otočento

            je to zvláštní technika, kterou se dosahuje saténový vzhled stěn. Povrch musí být dokonale připraven a hladký.

 

            Imitace kůže

            zajímavá dekorace. Při aplikaci několika druhů vosků se dosahuje barvy kůže na předem připraveném povrchu ze speciální stěrkové hmoty.

 

            Imitace hadí kůže

            tato dekorace je svou strukturou oprávněně připodobněna k hadí či krokodýlí kůži a při aplikování speciálních vosků se dosahuje i její pravosti. Je možné ji provádět i s předem připravenými barvami.

 

            Nástěnné malby –

            u této dekorace není předem určen styl. Obrázky se provádí podle předloh, ale i podle vlastních nápadů.

 

            Imitace rzi –

            toto je zajímavá technika, která se dá použít jak do moderních interiérů, tak i starších stylů nebo do retro stylů.

 

            Metalické barvy –

            tyto barvy jsou lesklé a metalízové, aplikují se nástřikem a je velmi důležité mít kvalitně připravený podklad.